به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
گفتم که الف؛ گفت دگر؟ گفتم هیچ...

پیروی یا سرپیچی، مساله این است!‎

یکشنبه ۹ آبان ۸۹
اولین تمدنی که در کره زمین به وجود آمد، در سرزمینی به نام پرشیا بود که بعدا"ایران" نام گرفت. کشوری که ما در آن زندگی می کنیم بهترین تمدن و تاریخ را داراست و در یکی از بهترین نقاط کره زمین جای گرفته است. به همین دلیل از قدیم الایام تاکنون این سرزمین مورد حجوم و تعرض دشمنان قرار گرفته است و آنها همیشه در فکر استعمار و به چنگ آوردن فرهنگ و هنر و ثروت عظیم ما ایرانیان هستند.
این مقدمه را گفتم که ادامه دهم به دلایل عدیده ای از جمله حکومت حاکمان نالایق بر این ممکت در سالهای پیشین، باعث شد تا هم قسمتی از سرزمینمان به دست بیگانگان بیافتد و هم فرهنگ و آیین ما را به غارت ببرند. نمونه های آن را می توانید در کتاب های تاریخی بخوانید.
پس از سالها استعمار دشمنان، حکومتی در ایران روی کار آمد که کاملا خواست مردم بود و "دین اسلام" را صراط مستقیم خود قرار داد.
انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) شروع شد و بحمد الله با رهبری آیت الله خامنه ای در حال تداوم است. و دشمن دقیقا دست روی نقطه مهمی گذاشته و بیش از 30 سال است که روی مساله "رهبری" فعالیت میکند.
دشمن دیگر نه خرمشهر ما را میخواهد و نه سیستان ما را. او کل ایران را میخواهد. با تمام سرمایه هایش. او فهمیده که رمز موفقیت سی ساله مردم ایران چه بوده: رهبری. او میداند مادامی که رهبری در بین مردم واژه ای مقدس است و همه به حبل او چنگ می زنند، نمی تواند در ما نفوذ کند.
و امام متاسفانه چند وقتی است شاهد آن هستیم که نیرنگ ها و تلاش شوم دشمنان اثر کرده و برخی مردم در پیروی از رهبرشان مردد شده اند.
آسیب شناسی ها و مسائل زیادی پیرامون این بحث هست که در حوصله این متن نمی گنجد.