به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
رضاً برضاک

ترویج ضد ارزش‌ها، گاهی توسط صدا و سیما

چهارشنبه ۳ بهمن ۸۶
هر حرفی جایی دارد. سخنی که برای یک عالم سودمند است، ممکن است برای یک عامّه خطرناک باشد. پس باید بدانیم چه حرفی را کجا بزنیم.
یکی از صحبت‌هایی که جای مخصوصی دارد، نصیحت کردن یک قشر خاص است. اگر این صحبت در پیش قشر دیگری بیان شود ممکن است باعث هلاکت آن‌ها شود.
و اما در جهان، رسانه‌ها تائیرگذاری زیادی دارند و به طبع آن، وظیفه سنگینی هم دارند. در کشور ما صدا و سیما باید بسیار عالمانه و با احتیاط عمل کند تا خدای نکرده صحبتی، باعث گمراهی جمعی از جامعه شود.
متاسفانه چند وقتی است که شاهد هستیم صدا و سیما در مسائل حساس از تهیه کنندگان و مجریان کم تخصص استفاده می‌کند. در ساعت‌های پربیننده، آنتن را دست کسانی می‌دهد که بدون آگاهی از دین و اسلام، دم از خدا و پیغمبر می‌زنند که بسیاری از حرفهای‌شان جای بحث دارد.
به عنوان مثال این که بیاییم در یک برنامه تلویزیونی با بیننده میلیونی افرادی که چهره مذهبی دارند را خراب کنیم و کسانی که ظاهرشان به هیچ عنوان مقبول جامعه نیست را علم کنیم اصلا درست نیست.
شاید تعداد انگشت شماری بین گروه اول و تعداد انگشت شماری از بین گروه دوم باشند که بر خلاف چهره‌شان باطنی پلید یا سلیم دارند ولی ما نباید همه را از دم یک تیغ بگذرانیم.
فکر می‌کنم پیام ظاهر افراد را در همین یک مصرع بتوان خلاصه کرد که: رنگ رخساره خبر می‌دهد از سرّ درون.