به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
من در عجبم ز می‌فروشان کایشان به زان‌که فروشند، چه خواهند خرید

سیکرت ساس موفقیت پایدار چیست؟

جمعه ۴ بهمن ۹۸
بعد از مدت‌ها کار و تجربه و پایین و بالا رفتن، به این نتیجه رسیده‌ام که تنها چیزی که برای یک انسان، موفقیت واقعی و پایدار ایجاد می‌کند، استقامت کردن است. در خود استقامت البته چیزهای زیادی است. یکی‌اش صبر است. صبر هم که یعنی تلخی. پس استقامت کردن آسان نیست و با دشواری و تلخی همراه است. هرچه این سختی بیشتر شود، نتیجه‌اش لذیذتر و جذاب‌تر خواهد بود. هرچه در طول استقامت‌مان سختی بیشتری تجربه کنیم، میوه‌ی شیرین‌تر و دل‌نشین‌تری خواهد داشت.
امروز من نتیجه‌ی یک استقامت هفت ماهه را گرفتم. نتیجه‌ای بس شیرین و گوارا که الحق خستگی این مدت را از تنم بیرون کرد. یک برد جانانه‌ی دیگر برایم رقم خورد که دلیل آن را جز مواجهه شدن با مساله و استقامت کردن در مورد آن نمی‌دانم.
البته استقامت یک وجه دیگر هم دارد. این که هیچ وقت تمام نمی‌شود. برد امروز، معنی‌اش دست کشیدن از استقامت نیست. پایداری تا آخرین جان در بدن ادامه دارد. این بردها صرفا نشانه‌هایی وعده داده شده است از آن‌چه خداوند در نهایت به بندگان اعطا خواهد کرد. این که دنیا بر اساس عدالت بنا شده، در دنیایی زندگی می‌کنیم که حق به حق‌دار می‌رسد و شقی بالاخره گرفتار حق خواهد شد، هرچند روزگاری را به ظلم و زور سپری کرده باشد.
ف.ا