به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
گفتم که الف؛ گفت دگر؟ گفتم هیچ...

جز مهربانی!

پنجشنبه ۱۸ دی ۹۳
یک سال کاریکاتور حضرت را می‌کِشند، خبرش را تیتر یک رسانه‌های جهان می‌کنند. یک سال –خودشان– همان کاریکاتوریست‌ها را می‌کُشند، دوباره خبرش را تیتر یک رسانه‌های جهان می‌کنند.
هر سال به بهانه‌ای، هر سال به روشی...
حربه‌ی دشمنان خداست که این چنین ناجوانمردانه به دین مهربانی و رسول امین بتازند و فکر می‌کنند که به اهدافشان می‌رسند.
مگر نبود آن یهودی بدخلقی که مدام به حضرت توهین می‌کرد و شکم‌باره‌ی گوسفند بر روی مبارک حضرت می‌ریخت؟ حضرت با او چه کرد؟ جز این بود که موقع مریضی، به عیادت او رفت؟ مهربانی بالاتر از این؟
کشیدن کاریکاتور بدتر است یا توهین رو در رو؟ کجای اسلام این چنین آموخته‌هایی دارد که ایادی کفر به ما نسبت می‌دهند؟ آیا بدنام کردن چهره‌ی زیبای اسلام و مهر رسول آیینه‌ها جز توسط دشمنان انجام می‌شود؟
بدانیم که این یک پروژه‌ی بلند مدت است. کاری که از کشیدن کاریکاتور شروع شده و با کُشتن کاریکاتوریست‌ها ادامه پیدا کرده، مطمئناً مراحل دیگری هم دارد. راه حل مقابله، نه ترور و خونریزی، بلکه اقدامات فرهنگی –به سان خود حضرت– است. وقتی معرفی چهره‌ی نورانی حضرتش، هر فرد منصفی را مجذوب خودش می‌کند. چرا معاندین با کارهایی مثل ساخت فیلم زندگانی پیامبر مخالفت می‌کنند و به جای کارهای ترویجی، برعکس، به دنبال راه‌های تخریبی هستند؟
آقایانی که دنبال خورده گرفتن از دین تسلیم عند الله هستید، بدانید چیزی «جز مهربانی» در این دین و رسولش و امامان پس از او نخواهید یافت! اگر می‌خواهید اسلام راستین را از اسلام دروغین تشخیص دهید و حکم کنید، شاقول شما «جز مهربانی» چیز دیگری نخواهد بود. هرجا دیدید عملکرد پیروان این دین، «جز مهربانی» است، بدانید که آن اسلام نیست.


ف.ا