به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
بیا بیا که مرا با تو ماجرایی هست

اینگونه رهبری است، قائد ما

شنبه ۱۲ فروردین ۹۱
هرچند پیش از این زیاد پیرامون رهبر مسلمین جهان نوشته بودم، اما حیف از این باشد که جلوه‌های جدیدی به رویت نمایان گردد و تو به سادگی از مقابل آنها گذر کنی.

قائد ما، جدای از همه خصوصیات دیگرش، مرد است و شجاع. به انصاف ایستادن جلوی این همه زور و تزویر و تبلیغ و تحریم و گفتن از حقی که به آن اعتقاد داری سخت است. هرچند این نوشتار ناقابل بهانه نمی‌خواست، اما بهانه‌ی ما بهانه جویان، موضع گیری‌های رهبری در چند مساله اخیر بود.

اواسط سال 90 که ابومازن طرح کشور مستقل فلسطینی را در سازمان ملل مطرح کرد، اکثر خواص و سیاسیون در این توطئه پنهان مانده بودند و نمی‌دانستند چه جبهه‌ای بگیرند. همان موقع رهبری در کنفرانس ویژه‌ای که در تهران برگزار شد، با قدرت موضع ایران را که همان پایبندی به مرزهای 1948 بود را اعلام کرد.

مدتی بعد که مساله سوریه پیش آمد، حضرت قائد بدون توجه به مصلحت اندیشی‌های سیاسیون بی‌بصیرت، در نماز جمعه اعلام کرد که ما مخالف با هر طرح آمریکایی هستیم. ادامه این مطلب هم سخنان ایشان در دیدار با نخست وزیر ترکیه بود که کم لطفی آن‌ها را زیبا و کوبنده پاسخ داد.

اینگونه رهبری است، قائد ما. استکبار جهانی دشمت باشد، دشمنان داخلی جلوات باستند و تو همچنان خدا را در نظر داشته باشی و در راه او ثابت قدم بمانی. در این دنیای وانفسا الحق که کاریست کارستان.