به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
هرچه مراد توست، در انبان خویش جوی

دشمن از تعصبات ملی استفاده می کند

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۸۹
1. سلام
2. به حول و قوه الهی اولین سلسله مباحث "رمز دشمن شناسی" را با مطلبی پیرامون دشمن و تعصبات ملی شروع می کنم. تعصبات ملی آن عقایدی هستند که شخصی از پیشینه مملکت خود به آن می بالد.
3. فکر میکنم گفتن همین جمله کافی باشد که مستر همفر، یکی از جاسوسان بریتانیا در حدود 300 سال پیش در خاطرات خود عنوان می کند که یکی از راه های به نابودی کشاندن ممالک اسلامی استفاده از تعصبات ملی هست.
دشمن پیشینه یک ملت را بازگو می کند و در پی آن زهر خود را می ریزد که ببینید شما چه گذشته پر افتخاری داشتید و حالا به چه روزی افتاده اید؟ و شروع می کند با اسفبار خواندن اوضاع کنونی شخص را بر آن دارد که از دین و دولت خود دست بکشد و رو آورد به کذشته چند هزار ساله کشورش. آنگاه هست که جامعه از درون خالی می شود و موقعیت برای نفوذ دشمن محیا و آماده می شود.
آگاهانه و عاقلانه بودن فعالیت های دشمن از آن جهت است که از راه های ساده و حساس جلو می آید و خودش را با صداقت معرفی می کند. وقتی حرف های خوبش را باور کردیم، لابلای آنها یک سخن و حتی یک جمله بد هم کار ساز می شود و اینجاست که اگر مخاطب آگاه نباشد دشمن پیروز می شود.
این بحث در مورد گذشته یک ملت نیز صدق می کند. آنگاه که دشمن می کوشد واقعیتی از گذشته خوب یک کشور نشان دهد که راست و درست حرفهایش را میزند و جای اشکال نیست. اما خطر از آنجایی آغاز می شود که دشمن میخواهد از این مطلب سوء استفاده کند.
به عنوان مثال کورش را آنقدر بالا می برد که شخص فکر میکند پس از آن که اسلام آمد کشور رو به زوال رفت. در حالی که بزرگ ترین و مشهور ترین و تائیر گذار ترین علما و دانشمندان این کشور بعد از اسلام پرورش یافتند. بماند که دشمن در زمان طاغوت علم ما را دزدید و جهل خودش را به ما تحمیل کرد.
متاسفانه هم اکنون شاهد آن هستم که دشمن به وسیله رسانه های قدرتمند خود با خرج هزینه های میلیارد دلاری از طریق اینترنت (گویا، بالاترین و...) یا ماهواره (بی.بی.سی، وی.او.ای و...) به جنگ با حکومت های اسلامی آمده و میخواهد از این روش یعنی استفاده از اعصبات کورکورانه گذشته ملت ها بر آنها سلطه پیدا کند و گول خوردگان و سر سپردگان به سخنان آنها بعدا متوجه می شوند که چه خیانت و ظلمی به خود و مملکت خود کردند.
4. مردم! میگویند اگر مطالعات دینی‌مان زیاد نیست نگهداری کتابهای "ظاله" حرام است. باور کنید اگر شعور سیاسی‌مان بالا نیست گوش دادن به BBC هم کم از آن ندارد.
5. یا حق