به افق دنیا | وبلاگ امیرحسین فقیهی وبلاگ شخصی امیر حسین فقیهی

بسم الله ■ به افق دنیا ■ تحریرات امیر حسین فقیهی
چو یار ناز کند، شما نیاز کنید

انفجار اطلاعات

سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۸۶
خیلی زیبا زمان خودش را روی کاغذ آورده بود. شهید آوینی در آن زمان اطلاعات را انفجار می‌دانست. او از مسائل روز زنج می‌برد و وقتی از آن‌ها صحبت می‌کرد راحت می‌فهمیدی که یک بسیجی است. وقتی می‌خواست اوج ناراحتی خودش و رذیلت‌های اجتماع را نشان دهد، صحبت از ماهواره‌ها و آموزش‌های جنسی می‌کرد. اگر می‌دانست چند صباح دیگر این طور می‌شود چگونه می‌نوشت؟ منظورم از چند صباح دیگر همین امروز است. و اینترنت، چیزی که دهکده‌ی جهانی را پدید آورده است. آوینی آن زمان از دهکده‌ی جهانی صحبت می‌کرد. اگر آن موقع جهان، دهکده بود حالا چیست؟ اگر آن موقع را انفجار اطلاعات می‌دانست، حالا چه؟
جهان رو به پیشرفت است. ولی چه پیشرفتی؟ پیشرفتی که در آن رذیلت‌هایی که آوینی فرداد می‌زد چندین برابر شده؟ پیشرفتی که در آن آموزش‌های جنسی برای کودکان پنج ساله مدرن‌تر شده است؟ پیشرفتی که صدها نوع رابطه‌ی جنسی به تصویر کشیده شده است؟ چه پیشرفتی؟ می‌خواهم از اینترنت صحبت کنم. اگر ناراحتی آوینی را حس کرده اید، ناراحتی من چندین برابر است. من اما همه‌ی «انفجار اطلاعات» آوینی را خوانده‌ام. آن‌جایی را هم خوانده‌ام که می گوید: "اما عجیب اینجاست که باز هم این همان دهکده‌ی جهانی‌ست که در نیمه شب هایش ماه، هم بر سر کازینوهای «لاس وگاس» تابیده است و هم بر حسینیه «دوکوهه» و گور‌هایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق او می‌گریستند. دنیای عجیبی است، نه؟
آن قدر هم ناراحتی وجود ندارد. همان طور که بدی‌ها زیاد شده اند، بسیجیان هم آماده‌ترند. بیشتر عاشق امامشان شده اند. بیشتر منتظرند. منتظر کسی که آرزوی ظهورش به خاطر از بین بردن همین بدی هاست."
اگر ماهواره‌هایی که آوینی از آن‌ها صحبت می‌کرد را فقط از خدا بی‌خبران داشتند، امروز اینترنت را همه دارند. البته خیلی خوب است. حتی ماهواره هم خوب است. ولی خوب بودن آن بستگی به نحوه‌ی استفاده از آن دارد. اینترنت آن‌قدر خوب است که حتی طلبه‌ها هم از آن استفاده می‌کنند. کامپیوتر دیگر جزء وسایل ضروری خانه به حساب می‌آید. ولی امان از روزی که از آن استفاده‌ی بد شود. همان آموزش‌های جنسی و رابطه‌های جنسی که آوینی از آن‌ها صحبت می‌کرد اینترنتی شده‌اند. ناراحتی من فقط از آن است که روزی استفاده‌های درست به خطا کشیده شوند. ای کاش آوینی می‌بود و «انفجار اطلاعات» را دوباره می‌نوشت.
شهید آوینی زمان خود می‌گفت آخرالزمان شده است. حالا چه؟ دلم از دست همان به ظاهر مومنانی که از بی دین‌ها بیشتر به اسلام ضربه می‌زنند گرفته. مثلا برخی مداحی‌های امروزه که به قول یکی از مجلات «مداحی پاپ» شده!
دیروز جنگ تن به تن بود ولی حالا روانی شده است. دزدان از آسمان می‌ریزند. حصارها دیگر بی‌فایده هستند. باید خودمان را بسازیم. اگر به دستورات دینمان پایبند باشیم، اگر عشق امام حسین (ع) را در دلمان زنده نگه داریم، اگر منتظر فرج آقایمان باشیم، دیگر کسی نمی‌تواند به ما توهین کند یا فکر آسیب رساندن به ما را بکند.
منجی می‌آید اگر و فقط اگر 313 یار داشته باشد. آیا بین میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان 313 یار برای او پیدا نمی شود؟ باید به خودمان بنگریم.